אוקטופוס עבודות בחול - עבודה בפולין
על חברה:
ישראלי אשר חי בפולין עם אשתו וילדיו. הגיע לפולין בשנת 2003 ובתחילת דרכו עסק בנדל"ן. בשנת 2010 ,בגדנסק נפתח הקיוסק הראשון.   עד דצמבר 2013 החברה התרחבה ל-3 מיקומים והעסיקה רק עובדים מקומיים.

הגינות- מילת מפתח.  לעולם לא ננצל עובדים, או נפר את אחת מההבטחות שלנו.
יחס אישי – העסק הוא משפחתי, כאשר כל המשפחה נרתמת למשימה  ולכן האווירה המשפחתית מורגשת מאוד בחברה  והעובדים הישראלים שלנו הם חלק מהמשפחה.   אנחנו רוצים להסתכל על העובדים הישראלים שלנו כשווים אלינו , לקדם אותם ולהתקדם איתם כי בסופו של דבר המטרה היא לקדם את הצוות הישראלי למשרות ניהול.  יש לנו המון לאן לגדול ברחבי פולין ומזרח אירופה. 

למה פולין?
אזור חדש ובתולי – רק בדצמבר 2013 הגיעו הישראלים הראשונים אלינו לפולין. לפיכך האזור חדש ואינו שחוק כלל, ניתן לעצור ולמכור בקלות. 

שפה (אנגלית באירופה)– 70% מהמכירות הם לתיירים סקנדינבים שדוברים אנגלית בצורה שוטפת, לדוברי רוסית יש היתרון כי יש גם המון תיירות מרוסיה. בקיץ התיירים בשביל החופים והמסיבות ובמהלך כל השנה הם מגיעים בטיולי קניות מאורגנים (בטיסות לגדנסק או במעבורות לגדניה) בגלל שידוע שבפולין זול יותר מבמדינות המקור.

שווי הכסף ועלות המחייה – פולין מדינה זולה מאוד למחייה ופה הכסף שלכם שווה יותר. המשכורות הן גבוהות אך ההוצאות נמוכות בהרבה ביחס לשאר אירופה או ארה"ב. אלו יאפשרו לכם איכות חיים גבוהה במיוחד במגביל לחסכון.

הקניונים בהם אנחנו עובדים – הקניונים בהם אנחנו עובדים משרתים את התיירים הרבים שמגיעים לאזור, בקניונים תמצאו מותגי יוקרה רבים. 

להיות במקום הנכון בזמן הנכון – החברה רק מתחילה עבודתה עם ישראלים (בשילוב פולנים), ולכן הראשונים שיגיעו יתפסו תפקידי מפתח בחברה.

למה לטוס רחוק כשאפשר קרוב – כמה שעות טיסה ואתם פה אצלנו, (גם מחירי הטיסות זולות) ולכן עובדים יכולים לקפוץ לארץ לביקורים מפעם לפעם וההשקעה בלהגיע היא נמוכה באופן יחסי.
איפה אנחנו עובדים:

גדנסק-  עיר פולנית על חוף הים הבלטי, הבירה והעיר הגדולה ביותר באזור פומרניה בצפון פולין, ועיר הנמל החשובה ביותר של המדינה. העיר נמצאת בקצה הדרומי של מפרץ גדנסק (הים הבלטי), גדנסק נמצאת בשפך הויסלה, דבר המעניק לה יתרון משמעותי כמרכז סחר ימי ונהרי. העיר משוייכת לאגד הערים המכיל גם את גדיניה ועיירת הספא סופוט.

גדיניה- המספנה הגדולה וחברת ה-IT הגדולה במדינה ממוקמות בגדיניה. הנמל הסמוך הוא השני בים הבלטי בהיקף המכולות. את העיר משרתים שדה תעופה מקומיסמוך ונמל התעופה הבינלאומי גדנסק על שם לך ולנסה שמרוחק כ-20 ק"מ ממרכז גדיניה.
הקניון בו עובדים הוא אחד הקניונים הגדולים באירופה, ואליו מגיעים המון תיירים שמגיעים 
במיוחד כדי לקנות בפולין הזולה משמעותית מנורווגיה דנמרק רוסיה או פינלנד. 
    
סופוט (Sopot) – בין שתי הערים נמצאת עיירת נופש וספא פופולארית, המפורסמת בחופיה 
היפים ובעיקר במזח העץ שלה, באורך של 650 מטרים - הארוך ביותר באירופה. בסופוט, 
המכונה "פנינת הים הבלטי" וגם "הריביירה של צפון פולין", מתגוררים כ-40 אלף איש, 
המתפרנסים בעיקר מכ-2 מיליון התיירים הגודשים את רחובות העיר מדי שנה. 

מזג האוויר 
קיץ: החל ממרץ מתחיל להיות נעים ואביבי כשבמאי כבר ממש חם. הטמפרטורות באזור בדרך 
כלל לא עוברות את ה 30 מעלות גם ביולי אוגוסט . מה שכן בשביל התיירים שמגיעים לעיר זה מספיק חם כדי ליהנות מחופי הרחצה באזור (בקיץ).
בחורף: כמו כל אירופה - קר עם שלג לפעמים, אך לנו זה לא משנה, אנחנו בתוך הקניון החמים והנעים...
    
שפה :
בפולין השפה הרשמית היא פולנית,  אבל חלק גדול מהאוכלוסייה דוברת אנגלית מתוך הרצון של העם להתחבר לאירופה או לעבוד בסקנדינביה ואנגליה. 
באזור העבודה בו אנחנו עובדים, 70% מהלקוחות הם תיירים רוסים, נורווגים או שוודים שדוברים אנגלית ולכן חשוב יותר לדעת אנגלית טובה מפולנית. 

הכנות לנסיעה- כשהכול סגור דברים להביא אתכם

•    דרכון בתוקף.

•    כרטיסי טיסה: ישראל-פולין – וורשה. 

•    מומלץ כרטיס אשראי בין לאומי.

•    ביטוח בריאות ומטען- כל שרותי הבריאות באירופה יקרים מאוד.

•    רישיון נהיגה בינלאומי- הרישיון הבינלאומי שמופיע מאחורי הרישיון הישראלי לא תופס בכל אירופה. ניתן לעשות בממסי בעלות של 16 שח.
    
•    סט מצעים , ומגבות.

•    בגדי עבודה:
o    נעלי עבודה שחורות אלגנטיות מתאימות לעבודה.
o    גברים: חולצה כפתורים שחורה, מכנס אלגנטי מבד שחור.
o    בנות: בגדים מכובדים בצבע שחור בלבד, אסור לעבוד עם גופיות או ג'ינסים.

•    כל הדברים האישיים האהובים עליכם- להקל את המעבר, מוזיקה, ספרים, קפה שחור ועוד.

•    מומלץ להצטייד בלפטופ  וסלולארי פרוץ.

                                                               בהצלחה!  צוות אוקטופוס  